Här är en liten tjej som hållit låda hela natten… Det är ett fasligt hoppande ur sängen för min del. Full håll-i-gång verksamhet men blöjbyten, ammande, rapande, snuttande och lite annat stök och bök. Nu är vi uppe i alla och står just nu och rullar vagnen fram och tillbaka över en låg tröskel samtidigt som jag skriver ett litet inlägg till bloggen ( #bläckfiskmamma ). Strax ska jag ta och ta mig en till stor kopp kaffe och rulla ut på min dagliga promenad istället… Så här ser dagens frukost ut. Finncrisp med färskost, rökt lax, pepparrot, avokado, gurka och lite svartpeppar på det. I glaset ser ni Berocca och kaffe (använder nespresso bryggare) och en liten frukt. Nu ska jag ut i vintersolen!!
Showing 13 comments
De små liven vet hur de ska få ens ögon att gå i kors ;)!
Vart har du köpt den underbara mössan?
i nyc
Hej hoppas du har mys dag hemma med baren det har jag myser och bakar sockerkaka med hallon sylt i blandat hopps den blir god
Berocca…på deras hemsida står det : Ej lämplig för barn, gravida och ammande kvinnor.
oj! tack för tipset!
Även jag försöker alltid äta hälsosamt!:) Såg gott ut Leila! Kul att få läsa om vilka du får hjäpl av att komma i form! Vill ha tips. Har dock inga bebisar eller små barn. Mina har blivit tonåringar, men vill såklart vara i bra form!!
Tror säkert du lyckas, du är alltid så fin tycker jag!
Trevlig helg. / Kristin
Jag äter två knäcke med lite grynost och fyra skivor skinka och två paprikaringar, 2,5 dl fettfri fil med 1 dl Pauluns mysli. Stor mugg svart kaffe och ½ l vatten. Så gott och nyttigt och håller mig mätt tills mitt förmiddags mellanmål 🙂
Så otroligt söt 😀
Åh här har min 4åring hållit mej vaken. Jag äter äter alltid ägg i någon form gärna omelett. Annars blir jag snart hungrig igen . Bakar du ditt frukost bröd själv ?
Ha en fin vinterdag.
Nej, inte just nu. Äter mkt knäckebröd <3
Åh här har min 4åring hållit mej vaken. Jag äter äter alltid ägg i någon form gärna omelett. Annars blir jag snart hungrig igen . Bakar du ditt frukost bröd själv ?
Ha en fin vinterdag.
Nej, inte just nu. Äter mkt knäckebröd <3